Spacerówka trójkołowa

0
93
spacerówka trójkołowa - mamaidzienakawe.pl

Częste spacer to obowiązkowa część bycia rodzicem. Szczególnie zadowoleni z tego faktu mogą być osoby kochające ruch oraz przebywanie na świeżym powietrzu. Jednak nie samymi spacerami człowiek żyje. Z dzieckiem w spacerówce można nawet biegać. Jednak warunkiem tego jest posiadanie odpowiedniego wózka spacerowego. Jest nim spacerówka trójkołowa.

Dlaczego akurat spacerówka z trzema kołami nadają się do uprawiania joggingu razem z dzieckiem?

Odpowiedzi szukajcie w tekście.

Czym jest i dla kogo będzie najlepsza spacerówka trójkołowa? Dlaczego ten rodzaj spacerówki jest wyjątkowy?

Spacerówka trójkołowa – co to jest i na czym polega jej fenomen?

Spacerówka trójkołowa, jak sama nazwa wskazuje to wózek spacerowy posiadający trzy koła zamiast czterech. Mają one specjalny kształt, a ich koła są wzmocnione. Spacerówki tego typu często posiadają dodatkową amortyzację z przodu oraz duże, pompowane koła. Gwarantują one łatwe prowadzenie, zwrotność, a także zapewniają bezpieczeństwo dziecku nawet na trudnych i nierównych terenach.

Z tego względu spacerówki trójkołowe idealnie nadają się dla rodziców lubiących spędzać czas aktywnie, i to nie tylko na spacerach.

Na co zwrócić uwagę wybierając spacerówkę trójkołową?

Wybierając spacerówkę z trzema kołami powinniśmy zwrócić uwagę na:

 • wagę – mamy tu na myśli zarówno wagę samej spacerówki, jak i dziecka,
 • wielkość spacerówki – musi być odpowiednio szeroka, aby niemowlę mogło wygodnie przebywać w wózku, jednocześnie jej wymiary nie powinny utrudniać nam transportowania bądź przechowywania spacerówki trójkołowej,
 • koła – najlepszym wyborem przy tego typu spacerówkach są koła duże i pompowane,
 • amortyzatory – dobra spacerówka trójkołowa posiada amortyzację nie tylko przy tylnich kołach, ale również przy pojedynczym kole z przodu,
 • hamulce – w przypadku spacerówek z trzema kołami możemy spotkać się z hamulcami nożnymi oraz ręcznymi,
 • budka – musi być szeroka, aby odpowiednio chronić dziecko przed niesprzyjającą pogodą,
 • pasy – najlepszy wybór stanowią pasy pięciopunktowe, są one najbezpieczniejsze i najwygodniejsze dla dziecka,
 • rączka spacerówki – niektóre modele dają możliwość regulowania jej wysokości, a nawet przekładanie jej i zmiany kierunku jazdy,
 • kosz na zakupy – w przypadku spacerówek trójkołowych nie zawsze można go spotkać, zdarza się, że jeśli jest on w wyposażeniu spacerówki to jego rozmiary są małe, duże kosze zakupowe w spacerówkach trójkołowych to rzadkość.

Spacerówka powinna być dość lekka, aby móc bez problemu ją przenosić. Z kolei dopuszczalną wagę dziecka dla danego modelu wózka określa producent.

Jakie akcesoria możemy spotkać przy spacerówce trójkołowej?

Producenci do swoich spacerówek dołączają między innymi takie akcesoria jak:

 • moskitiera – siatka z drobnymi oczkami chroniąca przed insektami,
 • folia przeciwdeszczowa – przezroczysta folia chroniąca dziecko przed zmoknięciem,
 • parasol – dodatkowa ochrona przed słońcem, jeśli budka okaże się zbyt wąska,
 • torba – do zawieszenia na rączkę spacerówki, można schować w niej podręczne rzeczy potrzebne do opieki nad dzieckiem, jak butelka z mlekiem czy pielucha na zmianę,
 • śpiworek – stosowany na spacery zamiast kocyka.

Jak sądzicie, które akcesoria są najbardziej przydatne na spacerach z niemowlakiem?

Ile powinna ważyć idealna spacerówka z trzema kołami?

Spacerówka trójkołowa powinna być lekka. Najczęściej możemy zetknąć się ze spacerówkami ważącymi około 8 kilogramów. Jednak nawet ta waga może okazać się zbyt dużym wyzwaniem, jeśli mieszkamy na piętrze budynku i jesteśmy skazani na codzienne wnoszenie i znoszenie spacerówki.

Na szczęście, szczególnie dla zmęczonych pleców, dostępne są również spacerówki ważące około 3 kilogramów. I zyskują one stale na popularności.

spacerówka trójkołowa - mamaidzienakawe.pl
Kiedy jest najlepszy czas na wprowadzenie spacerówki do życia dziecka?

Jaki stelaż mają spacerówki trójkołowe?

Ogólnie w spacerówkach możemy natknąć się na dwa rodzaje stelaży:

 • krzyżakowe,
 • teleskopowe.

Stelaże krzyżakowe są lekkie i zajmują niewiele miejsca. Natomiast stelaże teleskopowe charakteryzują się elastycznością, dzięki czemu, dziecko przebywające w spacerówce może być kołysane nawet w trakcie spaceru.

Ponadto, spacerówka ze stelażem teleskopowym sprawdzi się idealnie u rodziców lubiących długie spacery po różnego rodzaju powierzchniach.

Najpopularniejszymi stelażami są stelaże teleskopowe.

Spacerówka trójkołowa – od kiedy?

Spacerówkę wprowadzamy do życia dziecka w okolicach jego 6 miesiąca życia. Dziecko zaczyna wtedy samodzielnie siadać. Jest to również czas, w którym daje o sobie znać ciekawość niemowlęcia i chęć poznawania przez nie świata go otaczającego.

Jaką spacerówkę trójkołową wybrać?

Przy wyborze spacerówki należy kierować się wygodą zarówno dziecka, jak i rodziców. Właśnie dlatego należy zastanowić się dokładnie nad paroma aspektami. Pomyślmy po jakiego rodzaju terenie bądź nawierzchni będziemy jeździć wózkiem spacerowym najczęściej. Spacerówka trójkołowa sprawdzi się idealnie w przypadku miasta, jak i terenów podmiejskich.

Przemyślmy dokładnie wielkość wybranego wózka spacerowego. Szczególną uwagę zwróćmy na wielkość kół i materiał z jakiego są wykonane. Najlepszy wybór stanowią duże, pojedyncze koła pompowane. Poradzą sobie one doskonale w dosłownie każdych warunkach, od suchego piasku po zaśnieżony chodnik.

Zastanówmy się także nad wagą spacerówki. Sprawa w tej kwestii jest jednak zazwyczaj niezwykle prosta, im lżejszy wózek spacerowy, tym lepiej. Szczególnie, gdy w pojedynkę musimy wnosić spacerówkę po schodach.

Co o wózkach spacerowych z trzema kołami sądzą rodzice? Ile kosztują spacerówki trójkołowe?

Opinie

Opinie rodziców o spacerówkach trójkołowych można opisać jako wpadanie ze skrajności w skrajność. Są to spacerówki, które najwidoczniej, albo się pokocha albo znienawidzi.

Spacerówki trójkołowe krytykowane najczęściej były za brak możliwości zmiany kierunku jazdy poprzez przełożenie rączki, a jeśli w nielicznych modelach usprawnienie takie było obecne to nie było ono wygodne. Zmiana kierunku jazdy odbywa się wyłącznie poprzez przełożenie siedziska.

Spacerówki te wychwalane są za swoją zwrotność i niezawodność niezależnie od warunków pogodowych. Ponadto, sprawdzają się one u miłośników zarówno długich spacerów, jak i biegania.

Producenci spacerówek trzykołowych

Do producentów trójkołowych wózków spacerowych należą firmy Baby Jogger, Cybex, Easy Go, Hauck, Lionelo, Maxi-Cosi oraz Quinny. Ceny wahają się od około 300 złotych do około 4 000 złotych i zależą od materiałów z jakich została wykonana spacerówka czy dołączonych do niej akcesoriów.

Jakie macie opinie o wózkach spacerowych na trzech kołach?

Dajcie znać w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here