Spacerówka z przekładanym siedziskiem. Na czym polega zmiana kierunku jazdy w wózku spacerowym?

0
55
Spacerówka z przekładanym siedziskiem - mamaidzienakawe.pl

Codzienne spacery z dzieckiem. Wyzwanie nie tylko organizacyjne, ale także fizyczne. W końcu, mamy do pchania spacerówkę z dzieckiem w środku.

Mimo naszych starań, nie jesteśmy w stanie dopilnować wszystkiego czy przewidzieć nagłych zmian pogody. O ile widząc chmury na niebie jesteśmy przygotowani na deszcz, o tyle nie możemy mieć pewności, że brzydka pogoda nie zaskoczy nas w trakcie spaceru.

Warto wtedy ułatwić sobie życie zmieniając kierunek jazdy spacerówki co umożliwi spacerówka z przekładanym siedziskiem. Zmianę tę możemy przeprowadzić jeszcze w domu lub nawet w trakcie spaceru na spokojniejszym odcinku trasy.

Czym właściwie jest spacerówka z przekładanym siedziskiem? Na czym polega zmiana kierunku jazdy? Jakie zdanie o wózkach spacerowych tego typu mają inni rodzice?

Zobaczcie sami!

Spacerówka z przekładanym siedziskiem - mamaidzienakawe.pl
Czym jest spacerówka z przekładanym siedziskiem? Jaką wybrać?

Spacerówka z przekładanym siedziskiem – co to jest?

Spacerówka z przekładanym siedziskiem to jeden z rodzajów wózków spacerowych dwukierunkowych. Do tego rodzaju należą jeszcze spacerówki z przekładaną rączką.

Spacerówka z przekładanym siedziskiem umożliwia zmianę kierunku jazdy. Dokonuje się tego poprzez odpowiednie przełożenie siedziska. W tym celu należy wypiąć siedzisko z wózka i zamontować je w przeciwnym kierunku. Warto zaznaczyć, że w trakcie przekładania siedziska dziecko powinno znajdować się w bezpiecznej dla niego odległości od wózka.

Na co zwrócić uwagę wybierając wózek spacerowy z przekładanym siedziskiem?

Wybierając spacerówkę ze zmianą kierunku jazdy przez przełożenie siedziska należy zwrócić uwagę na:

  • wagę dziecka – jaką producent wózka dopuszcza jako możliwą do bezpiecznego korzystania ze spacerówki, najczęściej maksymalna waga wynosi około 15 bądź 20 kilogramów, jednak zdarza się spotkać również te pozwalające na przewożenie malucha ważącego około 30 kilogramów,
  • wymiary spacerówki – decydującym aspektem jeśli chodzi o wymiary wybranego przez nas wózka jest wzrost dziecka oraz ilość przestrzeni jaką możemy przeznaczyć na przechowywanie spacerówki czy jej wnoszenie do domu lub mieszkania,
  • składanie spacerówki – mechanizm powinien być łatwy, wręcz intuicyjny i pozwolić na sprawne złożenie i rozłożenie wózka dosłownie jedną ręką,
  • koła – istotny jest ich rodzaj oraz materiał z jakiego zostały wykonane, najczęstszy wybór przed jakim stawiani są rodzice to koła pompowane oraz piankowe,
  • pałąk – inaczej zwany także barierką ochronną, czasem zawiera blat na zabawki albo sok, powinien być zrobiony z mocnego i gładkiego materiału bez ostrych krawędzi,
  • pasy – do wyboru mamy pasy pięciopunktowe lub trzypunktowe,
  • amortyzatory – wbrew pozorom są dość istotne, szczególnie jeśli zamierzamy spacerować po nierównych terenach, jak polne ścieżki czy chodniki w niezbyt dobrej już kondycji,
  • hamulce – muszą być w zasięgu ręki lub nogi rodzica, działać płynnie i skutecznie, dobrze jeśli w hamulce wyposażone są wszystkie koła spacerówki, a nie tylko dwa wybrane,
  • budka – szeroka i przestrzenna, aby skutecznie chroniła dziecko przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, jak deszcz czy wiatr, a także słońcem,
  • oparcie – powinna istnieć możliwość jego regulowania, najczęściej spotykane są trzy stopnie regulacji oparcia, siedząca, leżąca i półleżąca.

Wiemy już czym warto się zainteresować w trakcie zakupu spacerówki z przekładanym siedziskiem.

Zobaczmy teraz, czy taka spacerówka posiada jakieś wady.

Wady i zalety wózka spacerowego z przekładanym siedziskiem

Spacerówki tego typu bardzo łatwo znaleźć ze względu na ich popularność. Prosta w obsłudze funkcja zmiany kierunku jazdy zaskarbiła sobie względy wielu osób. Ponadto, spacerówki z przekładanym siedziskiem dość często są zaledwie elementem wózków wielofunkcyjnych. Oznacza to, że posłużą nam przez lata. I to nie tylko jako spacerówka.

Niestety, wypięcie siedziska może niektórym osobom sprawić kłopot. Szczególnie, jeśli zmiany kierunku jazdy chcemy dokonać w trakcie spaceru. Będąc w pojedynkę, konieczność wyjęcia niemowlęcia ze spacerówki może być nie lada wyzwaniem.

Spacerówka z przekładanym siedziskiem - mamaidzienakawe.pl
Poznaj opinie innych rodziców o wózkach spacerowych z przekładanym siedziskiem. Zobacz gdzie można kupić tego typu spacerówki.

Kiedy zacząć używać spacerówkę?

Przesiadka z wózka głębokiego z gondolą na spacerówkę powinna nastąpić w momencie, gdy dziecko zaczyna samodzielnie siadać. W praktyce jest to zazwyczaj około 6 miesiąca życia dziecka.

Jeśli nie jesteśmy pewni, czy czas na zmianę wózka jest odpowiedni powinniśmy zastanowić się nad paroma aspektami.

Oznakami, że czas najwyższy przesiąść się do wózka spacerowego jest częsty płacz w czasie spacerów odbywających się w pozycji leżącej, wychylanie się dziecka poza gondolę w celu zobaczenia otaczającego je świata, a także wyrośnięcie z gondoli.

Jaką spacerówkę z przekładanym siedziskiem wybrać?

Najlepsza spacerówka z przekładanym siedziskiem koniecznie musi być lekka oraz zapewnić bezpieczeństwo w trakcie korzystania z niej zarówno dziecku, jak i opiekunom. Istotną rzeczą, którą należy się zainteresować jest rodzaj kół oraz amortyzatory. W dużej mierze to właśnie one będą gwarancją wygodnej i komfortowej jazdy.

System umożliwiający przełożenie siedziska w spacerówce dwukierunkowej powinien być łatwy w obsłudze, a jego zmiana nie powinna trwać dłużej niż parę minut. Po parokrotnym zmienianiu siedziska czynność tę powinniśmy wykonywać wręcz intuicyjnie.

Co do rodzaju kół, powinny one być duże. Dlaczego?

Bo im większe koła, tym łatwiejsze będzie prowadzenie spacerówki po nierównych terenach.

Opinie

Spacerówki umożliwiające zmianę kierunku jazdy cieszą się niebywałą popularnością i uznaniem ze strony rodziców. Jednak nie wszystko jest takie kolorowe.

Często wymienianą wadą spacerówek z przekładanym siedziskiem jest konieczność wyjęcia dziecka z wózka na czas dokonywania zmiany co może być trudne do wykonania, jeśli jesteśmy na spacerze w pojedynkę lub, gdy niemowlę smacznie śpi.

Spacerówka z przekładanym siedziskiem - mamaidzienakawe.pl
Spacerówki z przekładanym siedziskiem umożliwiają zmianę kierunku jazdy.

Producenci

Do producentów spacerówek z przekładanym siedziskiem należą firmy takie jak BabyActive, Baby Jogger, Bebetto, Chicco, Cybex, Easy Go, Espiro, Graco, Joie, Kinderkraft, Muuvo czy Valco.

Ceny

Ceny wózków spacerowych z przekładanym siedziskiem zaczynają się od około 350 złotych, a kończą na około 10 000 złotych. Ceny te zależą od materiałów z jakich wykonano spacerówkę oraz załączonych do niej akcesoriów czy funkcji dodatkowych.

Co sądzicie o spacerówkach z przekładanym siedziskiem?

Dajcie znać w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here